“AĞRIYAN”

“AĞRIYAN”

Sadık Yemni’nin Sarp Sapmaz serisi olarak da bilinen “Muska”, “Öte Yer” ve “Yatır” romanlarının devamı niteliğindeki “Ağrıyan” romanı, İthaki Yayınları arasında çıktı. Türk bilim kurgu ve fantastik edebiyatının en üretken kalemlerinden biri olan Yemni, serinin ana karakteri Sarp’ın bu kez orta yaşlarını okurla paylaşıyor. “Ağrıyan” romanının gizemli ve kritik örgütü Kara Külah ise şimdilik dört romandan oluşan serinin üstbaşlığını oluşturuyor.

 

Tanıtım Bülteninden

İnsanlık tarihi boyunca Ağrı Dağı’nda saklı duran muhteşem bir sistem, bir casus uydu tarafından keşfedilir. Dünya medyaları durumu ‘Nuh’un Gemisi Bulundu, Ağrı Dağı’nda Bir UFO Kalıntısına Erişildi, Yabancı Zekâların Kadim İstilası’ gibi kitlesel heyecan yaratmaya yönelik başlıklarla verir.

Uluslararası bir teknik ekip bölgede araştırma yapmaya başlar. Bir şeyler ters gider ve dünya düzeni kökünden değişir. Belirli aralıklarla tüm dünya insanımsı ve tuhaf varlıkların istilasına uğrar. Bu küresel çaptaki akıl almaz yıkımı New York, Paris, Berlin ve İstanbul’da bütün açıklığıyla hissederiz.

Sarp Sapmaz adlı kahramanımız rasgele seçilmiş beş kişiyle Ağrı’ya doğru yola çıkar. Sözüm ona Antalya’dan başlayan yolculuk boyunca akıl almaz olaylarla karşılaşırlar. Dünyanın durumu da iyiden iyiye kötüleşmektedir.

Dünya yaşamına dalgalar halinde darbe indiren kaynak nereden beslenmektedir?

Bu ortamda gezegen ölçeğinde oyun kurabilen merciler kimlerdir?

Kara Külah adlı mega kuruluşun bu felaketteki payı nedir?

Sadık Yemni‘den nadir rastlanan özgünlükte, okurken sizi soluksuz bırakacak distopik bir roman.