Haberler > 2019 > Kasım > GİO 2019 Kısa Film Kategorisi

GİO 2019 Kısa Film Kategorisi

GİO 2019 Kısa Film Kategorisi (Başvuru Koşulları)

Başvuru formu

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) olarak bu yıl yedincisi düzenlenecek GİO Ödülleri kapsamında “Kısa Film” kategorisinde başvurular başlamıştır. Kaya Özkaracalar, Hakan Tunga Kalkan, Burak Bayülgen, Uğur Kılınç ve Egemen Tokatlıoğlu’ndan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek filmler arasından dereceye giren eserler Ocak ayında gerçekleştirilecek ödül töreninde duyurulacaktır.

GİO 2019 KISA FİLM KATEGORİSİ BAŞVURU KOŞULLARI 

  • Bu kategoride fantastik, korku ve bilimkurgu türünde kurmaca eserlere yer verilecektir. Filmlerde konu sınırlaması yoktur ancak adı geçen türlerden (Fantastik, Korku ve Bilimkurgu) birinin veya birkaçının temel unsurlarını barındırması beklenmektedir.
  • Çalışmalar en az 3 dakika en fazla 20 dakika olmalıdır.
  • Film dilinin veya altyazıların Türkçe olması gerekmektedir.
  • Aday filmler,vimeo.com adresine yüklenmelidir.Şifre koruması olan linklerin şifreleri başvuru formunda belirtilmelidir.
  • FABİSAD, yarışmaya gönderilen filmleri; başvuru sahibine haber vermek koşulu ile ticari amaç gözetmeksizin festival, özel gösterim vb. etkinliklerde kullanma hakkını saklı tutar. Filmlerin gösteriminden doğacak telif hakkında olası ihtilaflar (senaryo, uyarlanan eser, müzik vb.) eser sahibinin sorumluluğundadır.
  • Dereceye giren eser sahibinden, arşiv amaçlı kullanılmak üzere, filmin yaygın kullanılan formatta (MPEG, MP4, ACI, X264 vb.) 3 adet çıktısı talep edilmektedir.
  • Adayların, 30Kasım 2019 tarihine kadar, aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup, filmin Vimeo bağlantısını ve varsa şifresini, setten ve filmden ikişer adet fotoğraf karesini ve film afişini gioodulleri@fabisad.com adresine e-posta ile ulaştırmaları gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, gönderdiği e-posta ve dosya ekleri ile yarışma katılım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Kaya Özkaracalar, Hakan Tunga Kalkan, Burak Bayülgen, Uğur Kılınç ve Egemen Tokatlıoğlu’ndan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek filmler arasından dereceye giren eserler ödül töreninde duyurulacaktır.