Haberler > 2017 > Mayıs > GİO ÖDÜLLERİ 2017’ye Başvurular Başladı!

GİO ÖDÜLLERİ 2017’ye Başvurular Başladı!

Yeni Kategoriler Duyuruldu!

Gio Ödülleri Sitesi

Daha önce Roman dalında başvuru ayrıntılarını açıkladığımız GİO Ödülleri 2017’de Yayımlanmamış Öykü, İllüstrasyon ve Kısa Film kategorilerinde son başvuru 1 Eylül 2017. 

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) GiovanniScognamillo onuruna her sene gerçekleştirdiği Gio Ödülleri 2017’de “Yayımlanmamış Öykü”, “İllüstrasyon” ve “Kısa Film” dallarında da başvuru alımına başlıyoruz.

GİO Ödülleri bu sene Kasım ayında bir törenle sahiplerini bulacak. Törenle ve ödüllerle ilgili detaylar daha sonra duyurulacaktır.

Her yıl olduğu gibi, hayal gücü, GİO adaylarıyla birlikte olsun!

GİO ÖDÜLLERİ 2017’ye Başvurular Başladı!

YAYIMLANMAMIŞ ÖYKÜ BAŞVURU KOŞULLARI:

Son Başvuru Tarihi:1 Eylül 2017

Yazarların dosyalarını bu tarihe kadar gioodulleri@fabisad.com adresine göndermeleri gerekiyor.

Öykü Uzunluğu : En fazla 5.000 kelime

Katılım Şekli: Öykü kategorisinde herhangi bir tema sınırlaması yoktur. Aday öykü fantastik, bilimkurgu ya da korku türlerinde olmalıdır. Fantastik edebiyat tanımına büyülü gerçekçilik, şehir fantazyası, diyar fantazyası, tarihsel fantezi, masal gibi alt türlerin tümü dahildir.

Her yarışmacı bir öykü ile katılabilir. Eser Türkçe olmalıdır.

Öykü word dosyası olarak gioodulleri@fabisad.com adresine gönderilecektir. Yarışmaya katılmak için 2 dosya teslim edilecektir. Dosyaların aynı e-postada 2 ayrı ek olarak gönderilmesi gerekmektedir.

 • Birinci dosyada, öykünün üzerine, yazar tarafından belirlenmiş, içinde en az 1 rakam olan bir “rumuz” yazılacaktır. Öykülerin üzerinde kesinlikle yazar ismi belirtilmeyecektir. Dosya adı olarak öykü adı ve “rumuz” verilmelidir. Örneğin öykünün adı “FABİSAD” ise “FABİSAD-Rumuz1” olarak adlandırılmalıdır.
 • İkinci dosya, yazarın ismini, e-posta adresini, telefon numaralarını ve rumuzunu içermelidir. Dosyanın adı sadece “rumuz” olmalıdır. Örneğin seçilen rumuz “FABİSAD1” ise dosya adı “FABİSAD1” olmalıdır.

Galip Dursun, Doğu Yücel, Gülbike Berkkam, Tevfik Uyar ve Hamit Çağlar Özdağ’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek öyküler arasından dereceye girenler ödül töreninde duyurulacaktır.

İLLÜSTRASYON BAŞVURU KOŞULLARI:

Son başvuru tarihi: 1 Eylül 2017

İllüstrasyonların bu tarihe kadar gioodulleri@fabisad.com adresine gönderilmesi gerekiyor.

İllüstrasyon kategorisinde herhangi bir tema sınırlaması yoktur; çizimlerin fantastik, bilimkurgu ya da korku türlerine dahil olmaları yeterlidir. Her yarışmacı en fazla iki illüstrasyon ile katılabilir.

İllüstrasyon Formatı ve Büyüklüğü: JPEG formatında, en fazla 5 MB büyüklüğünde.

 

Katılım Şekli:

 • İllüstrasyonların üzerine, sahibi tarafından belirlenmiş, içinde en az 1 rakam olan bir “rumuz” ve illüstrasyonun ismi yazılacaktır.İllüstrasyonların üzerinde kesinlikle sahibinin adı veya soyadı belirtilmeyecektir.
 • İllüstrasyon ile birlikte, sahibinin ismini, e-posta adresini, telefonlarını ve rumuzunu içeren ikinci bir dosya gönderilecektir (Dosyaların tek e-postada, iki ayrı ek halinde gönderilmesi gerekmektedir).Bu dosyanın adı sadece “rumuz” olmalıdır.E-postanın konusuna “GIO2017 İllüstrasyon” yazılmalıdır.

Yıldıray Çınar, Melike Acar, Emre Soyak, Biğkem Karavus, Eren Arık’tan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek illüstrasyonlar arasından dereceye girenler ödül töreninde duyurulacaktır.

KISA FİLM BAŞVURU KOŞULLARI:

Son başvuru tarihi: 1 Eylül 2017

 

Katılım Şekli:

 • Aday filmler için konu sınırlaması yoktur. Ancak filmler fantastik, korku, bilimkurgu türlerinden birinin ya da birkaçının temel gereklerini karşılamalıdır.
 • Yarışmaya süresi 20 dakikayı aşmayan filmler katılabilir.
 • Film dilinin ya da altyazıların Türkçe olması gerekmektedir.
 • Aday filmler, Vimeo’ya yüklenmelidir. Şifre koruması olan linklerin şifreleri başvuru formunda belirtilmelidir.
 • FABİSAD, yarışmaya gönderilen filmleri; başvuru sahibine haber vermek koşulu ile ticari amaç gözetmeksizin festival vb. gösterimlerde kullanma hakkını saklı tutar. Filmlerin gösteriminden doğacak telif hakkında olası ihtilaflar (senaryo, uyarlanan eser, müzik vd.) eser sahibinin sorumluluğundadır.
 • Adayların, 1 Eylül 2017 tarihine kadar, aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup, filmin Vimeo bağlantısı ve varsa şifresini, setten ve filmden ikişer adet fotoğraf karesini, varsa film afişini gioodulleri@fabisad.com adresine e-posta ile ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi, gönderdiği e-posta ve dosya ekleri ile yarışma katılım şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Çetin İnanç, Kaya Özkaracalar, Cüneyt Karakuş, Fatih Danacı ve Burak Bayülgen’den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek filmler arasından dereceye girenler ödül töreninde duyurulacaktır.

 

FABİSAD KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU