Haberler > 2012 > Temmuz > Arafor ve Korkulobin

Arafor ve Korkulobin

Sadık Yemni’den İki Yeni Kitap

Korkulobin
Künye Bilgileri

Usta yazar Sadık Yemni 2012 bombalarını patlatmaya devam ediyor! Üstelik bu defa farklı edebi türlerde karşımıza çıkmakta.

“Arafor” kitabının tanıtımından:

Kadının ve erkeğin hassasiyet alanları değişiktir. Bu farka rağmen,bulunduğumuz çağda teknolojinin dünyayı giderek daha hızla değiştirdiği unutulmamalı. Dünya küreselleşerek büzüldü. Hiç kimse artık bu deli dolu gidişatın dışında kalma lüksüne sahip değil. Önümüzdeki yirmi, otuz yıl içinde hayatımız şu anlara oranla bayağı bilimkurguvari ve fantastik bir kıvama gelecek. Bu nedenle de edebiyatımızda kadın okuyucuları daha çok saran,onlara daha etkin rol veren, aşırı erkeksi bakıştan sıyrılmış öykülerin daha sık yazılması gerekmektedir.

Korkulobin” kitabının tanıtımından:

Bu kitap Sadık Yemni’nin, Borges, Poe, Kubrick, Tarkovsky, S. King, Ölümsüzlük, Big Brother, James Bond, S. Lem, Stalker, Solaris, Matrix düzeni, son 50 yılın korku filmlerine toplu bir bakış, bilimkurgu ve gizem filmleri vb. üzerine sinedüşsel bir yöntemle ele aldığı denemelerini içermektedir.

 

Arafor kitabının künye ve detaylı tanıtım bilgisi için buraya, Korkulobin kitabının künye bilgileri ve detaylı tanıtım yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.