Hakkında > Üyeler > Cüneyt Karakuş

Cüneyt Karakuş

Yazar, Yönetmen

Eylül 1980’de Ankara’da doğdu. Ortaokul yıllarında başladığı bilimkurgu romanını tamamlayamayınca sinema okumaya karar verdi. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen çeşitli sinema çalışmalarına ve akademik konferanslara katılımcı ve konuşmacı olarak dâvet edildi.

Eğitimi süresince çeşitli akademik organizasyonlar düzenledi, birçok film festivaline ve televizyon programına konuşmacı olarak katıldı, eğitim aldığı üniversitenin tanıtım filmini hazırladı, ondan fazla belgesel ve kurmaca kısa film yazdı, yönetti. Tamamlanmış üç uzun metrajlı senaryosu bulunan yazar, yazı ve filmleriyle ona yakın ödül aldı.

2011 yılında Türkiye çapında başlatılan engellileri topluma kazandırma konulu Yorgan Altında Kimse Kalmasın Kampanyası kapsamında Yorgan fotoğraf sergisini düzenledi. Ünlü oyuncuların katılımıyla engellileri topluma kazandırma amaçlı spotlar çekti.

Halen Yorgan Altında Kimse Kalmasın Kampanyasının genel sanat yönetmenliğini yürüten yazar, belgesel film yapmaya, fotoğraf çalışmalarına, senaryo işlerine ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuarı (GETEM) için kitap seslendirmeye devam etmekte, diğer taraftan bitirmeye ant içtiği iki romanı üzerine çalışmaktadır.

Sahip olduğu Film ve Programlar

Sûret


Cüneyt Karakuş

Sûret

Kısa Film : Korku Gerilim

Katkıda Bulunduğu Eserler

FABİSAD Almanak 2016
2


41 Kişi

FABİSAD Almanak 2016

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

FABİSAD Almanak 2017
3


39 Kişi

FABİSAD Almanak 2017

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Dergi, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim