Hakkında > Üyeler > Seran Demiral

Seran Demiral

Yazar

2 Şubat 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Seran Demiral, lise yıllarında yazın çalışmalarına başladı. 2003 yılında “Ölümsüzler” isimli antolojide “İblisin Güncesi” kısa öyküsünün yayınlanmasının ardından 200(4). Xasiork Öykü Yarışması’nda “Kediyi Öldüren Merak” isimli hikayesiyle mansiyon derecesi aldı.

2005 yılının güz aylarında bir fantastik kurgu romanı olan “Münzevi” basıldı ve bunu 2007’de “Hissizleşme” isimli eseri izledi. Yine gerçeküstü öğeler içeren bir roman olan Hissizleşme, Başkent Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nde Georges Bataille’ın “Edebiyat ve Kötülük” kuramıyla ilişkilendirilen bir lisans tezi dahilinde örnek edebiyat eseri olarak sunuldu.

2007 senesinde Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi’nden mezuniyetinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü’nü kazanarak lisans eğitimine başladı. 2011 yazında buradan mezun oldu.

Yazdığı farklı türlerdeki metinler bazı dergiler ve antoloji kitaplarda yayınlandı. Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkmış olan “Bozcaada Öyküleri” (2009) ve “Olimpos Öyküleri” (2010) isimli öykü kitaplarında birer öyküsü yer alan Seran’ın, aynı zamanda “Underground Poetix” ile serbest sanatçı ve yazarlar tarafından hazırlanan, kollektif bir çalışma ürünü olan “Siber Gnosis” isimli fanzinde bilimkurgu hikayeleri yayınlandı.

2006 – 2011 tarihleri arasında Xasiork Öykü ve Roman Yarışmaları jürilerinde yer alan Seran, son yıllarda çocuk ve gençlik yazını ile de ilgilenmektedir. Final Kültür Sanat Yayınları için hazırlamakta olduğu, felsefe ve düşünürlerle şekillenen ilk gençlik romanları serisi olan “Filozof Çocuklar Kulübü” serisinin ilk kitabı ‘Peki Ama Ben Kimim?’in yayına hazırlanmakta olduğu şu günlerde; bir taraftan söz konusu serinin devam kitaplarını yazmakta, bir taraftan ise bilimkurgu romanları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Sahip Olduğu Basılı Yayınlar

Hayat Üretim Merkezi


Seran Demiral

Hayat Üretim Merkezi

Yayıncı : İthaki Yayınları Roman : Bilim Kurgu

Hayal Tozu Gölgecisi


Seran Demiral

Hayal Tozu Gölgecisi

Yayıncı : İthaki Yayınları Öykü Kitabı : Fantastik Kurgu

Katkıda Bulunduğu Eserler

Olimpos Öyküleri


31 Kişi

Olimpos Öyküleri

Yayıncı : Yitik Ülke Yayınları Öykü Antolojisi :

FABİSAD Almanak 1
2015


39 Kişi

FABİSAD Almanak 1

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi, Öykü Kitabı : Bilim Kurgu, Fantastik Çocuk, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim, Polisiye, Yeraltı Edebiyatı

FABİSAD Almanak 2016
2


41 Kişi

FABİSAD Almanak 2016

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

Yabani Kasım 2016
6. Sayı


26 Kişi

Yabani Kasım 2016

Yayıncı : Efendi Yayınları Çizgi Roman, Dergi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim, Yeraltı Edebiyatı

Ubor Metenga Öyküleri
8. Yıl Özel Sayısı (96. Sayı)


17 Kişi

Ubor Metenga Öyküleri

E-Yayıncı : Kayıp Rıhtım Dergi, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim