Arşiv > Basılı Yayınlar > > Lâmia – KAN BAĞI

Lâmia – KAN BAĞI

Kategori : Yayıncı : Yayın Türü : , , ISBN : 978-605-4948-43-7 Tarih : 01/03/2015

ALINTI

Görünüşe aldanma. Bazen canavar, masum bir güzelliğin arkasına yerleşir, bazen şeytan sandığının içinde bir melek gizlenir!

Esasen herkesin karanlık bir yanı vardır. Tıpkı mehtabın güneşi görmeyen  yüzü gibi…Mühim olan hangi tarafı ne şekilde bertaraf edeceğini bilmek ve  kendine dürüst, Tabiat Ana’ya sadık kalabilmektir

HAKKINDA

Gotik Romantik Bir Masal…

Ölüm döşeğindeki teyzesinden karanlık aile sırlarını öğrenen on yedi yaşındaki Lâmia’nın hayatında yeni bir dönem başlar. Her şeyi göze alarak, vampir olduğundan şüphelendiği babasını bulmayı amaçlayan genç kız, bu yolculuk sırasında hem onu korkutan gerçekler ve reddettiği doğasıyla yüzleşmek zorunda kalacak hem de hayatının aşkıyla karşılaşacaktır.  Acaba amacına ulaşabilecek midir ve daha da önemlisi, kime ne kadar güvenebilecektir?

XIX. yüzyıl sonu İstanbul ve Prens Adaları’nın yanı sıra Paris ve Bavyera’yı mekân olarak kullanan Lâmia – KAN BAĞI,  öncü olma özellikleri taşıyan  bir ilk roman.

Okuyucuları,  Osmanlı’nın son döneminde  yaşayan  Türk asıllı  bir vampirle tanıştıracak olan bu özgün eser,  gerek vampir olgusuna farklı  bakış ve yaklaşımı  gerekse  yazarın kendine has, renkli, akıcı  dili ve sevimli  üslûbu  ile sadece türün meraklılarınca değil,  çok daha geniş bir kesimin ilgisini çekerek bir solukta okunmayı vaat ediyor.

Ön söz

Film çekmek ne kadar ekip işi ise roman yazmak da o kadar bireysel ve tek başınıza kaldığınız bir uğraş.

İlk kez çıktığım bu heyecan verici yolculukta;  teşvikleri, anlayışları, destekleriyle daima yanımda olduklarını hissettiren aileme, dostlarıma ve tüm sevenlerime teşekkürü bir borç bilirim.

Ayrıca; kitapları ve çalışmalarıyla ilham kaynaklarımdan biri olan, yazar, eleştirmen, çevirmen, eğitmen, sinema tarihçisi, nam-ı diğer “Beyoğlu Kontu” Sayın Giovanni Scognamillo’ya,  araştırmacı ve arşivci Sayın Sarkis Karamanik’e, Altınpost Yayınları Ailesi’ne ve bugüne kadar eserleri, filmleri, kitaplarıyla ufkumu genişleten tüm sanatçı, düşünür ve araştırmacılara sevgi, saygı ve şükranlarımı sunarım…

Okuyacağınız kitaptaki karakter ve olayların tamamı hayal ürünü olup, zihnimin karanlık köşelerinden fırlamış, yaratıcılığımın izniyle hayat ve vuku bulmuşlardır.

Kitapta kaynağı belirtilmemiş olan şarkı, türkü ve mâniler de tarafımca yazılmıştır.

Arka Kapak

Lâmia-Kan BAĞI, benim daima desteklediğim, Türkiye’de çıkmasını arzu edip beklediğim türde yazılmış ve bu açıdan öncü olması gerektiğini düşündüğüm bir ilk roman. Orkide Ünsür’ün dili ise etkileyici ve oldukça sinematografik