Arşiv > Basılı Yayınlar > > Mavi Dağ

Mavi Dağ

: 2. Kitap

Kategori : Yayıncı : Yayın Türü : Baskı : 3 ISBN : 978-975-996-848-9 Tarih : 01/05/2016

HAKKINDA

Türk fantastik edebiyatının güçlü kalemi Gülşah Elikbank yine kendine has bir dünya yaratmış “Mavi Dağ”da… Kasabaya çöken lanetten kurtulamadan gözlerini ‘gerçek’ hayatta açan Nil ve Kayra’nın macerası sizleri de Mavi Dağ’a sürükleyecek.

Siyah Nefes isminin gizemi çözülürken, bambaşka gizemler serpilecek yolunuza. Supay’ın karanlık güçleri çoğalırken Günebakan Nil ve arkadaşları Ruhlar Konseyi’nin karşısında.

Üstelik Nil ve Kayra’nın efsaneleşen aşkı hiç beklemediği bir tehdidin pençesinde.

Kader ayağımızdaki pranga mıdır? Aşk, savaşmanın en yalın haliyse eğer; kim karşısında durabilir bu savaşın? Birini kaybetmek, onsuz yarım kalmak mıdır yoksa asıl olan onsuz yok olmak mıdır? Her sayfasını merakla çevireceğiniz Mavi Dağ’da heyecan hiç bitmeyecek!

Ön söz

Luna daha önce kasabada yaptığım şeyi tekrar yapmamamı istiyordu. Siyah Gül’ün kalbini kullanarak Kayra’nın hayatını kurtarmam onlarınkini riske atmıştı ama hâlâ o konuda fikrim değişmemişti. Dünya Kayra olmadan dönemezdi. En azından benim için! O yüzden Luna’nın tembihleri beni pek etkilememişti. Aslında aynı şey Fimes’in başına gelseydi onun da hiç düşünmeden benim gibi davranacağını düşünüyordum. Siz konusu aşk olunca kim mantığıyla hareket edebilirdi ki?

Fantastik kurgu seven okurların Siyah Nefes adlı kitabıyla tanıyıp sevdiği Gülşah Elikbank’tan Günebakan Üçlemesi’nin ikinci kitabı Mavi Dağ Lanetin çöktüğü kasabadan gerçek hayata “düşen” Nil ve Kayra’nın aşkı Mavi Dağ’a giden yolda Günebakan Nil’in arkadaşlarını koruyacak mı dersiniz?

Peki, Supay’ın aldığı herkesi geri getirmenin bir yolunu bulmak zorunda olarak çıktıkları yolculukta herkesin yeteneğini çalan Nil’in ne yapabileceğini okumaya hazır mısınız?

Siyah Nefes’le sevdiğiniz tüm karakterlerin yepyeni macerasına, Mavi Dağ’a doğru yola çıktınız bile…

Ama unutmayın: Keyifli bir yolculuk olacağına dair söz vermedik!

Her satırını Kayra ve Nil’in aşkıyla okuyacağınız romanın sayfalarını gerilerek çevireceksiniz…

Kızıl Ölüm
3. Kitap


Gülşah Elikbank

Kızıl Ölüm

Yayıncı : Postiga Yayınları, Profil Yayıncılık Roman : Fantastik Kurgu

Siyah Nefes
1. Kitap


Gülşah Elikbank

Siyah Nefes

Yayıncı : Profil Yayıncılık Roman : Fantastik Kurgu

Mavi Dağ
2. Kitap


Gülşah Elikbank

Mavi Dağ

Yayıncı : Profil Yayıncılık Roman : Fantastik Kurgu

Baskılar

Mavi Dağ - 01/11/2009
1 . Baskı 01/11/2009
Mavi Dağ - 01/05/2011
2 . Baskı 01/05/2011

ISBN : 9786055711580