Arşiv > Basılı Yayınlar > > Tanrı Acıkınca

Tanrı Acıkınca

Kategori : Yayıncı : Yayın Türü : Baskı : 2 ISBN : 9786055334178 Tarih : 25/12/2012

HAKKINDA

Aniden gri dokular büyük bir gürültüyle sarsılmaya başladı. Oğlu korkudan sapsarı kesilmişti. Onu yatıştırmak için güçlükle kolcuklarını üstüne dolayıp “Korkma” dedi Shigella. “Birazdan bu sarsıntı geçer. Tanrı acıktığında hep böyle olur zaten!”

“İkimiz de gerçeği biliyoruz…” diye söze başladı Serap. “Giardia haklıydı. Beyne ulaştı ve kendi evreninin, kendi tanrısının gizemini çözdü. Ama farkına varamadığı bir gerçek vardı: Tanrı acıkınca hepimiz ölüyoruz, bu doğru. İç içe geçen, birbirinin tanrısı olan bütün organizmalar ölüyor. Ama tanrı doyunca… Tanrı doyunca yaşam yeniden başlıyor!

Altay Öktem, ilk baskısı 2003 yılında yayımlanan Tanrı Acıkınca’da şiddetten şizofreniye, kıyametten mikro dünyaya uzanan pek çok hayali motifi, çarpıcı, ironik bir üslupla bir araya getiriyor. Dilin ve insani dünyanın sınırsızlığında, insanlar arası ilişkilere, bu kez bağırsak parazitlerinin perspektifinden bakarak dünyaya çarpıcı bir eleştiri yöneltiyor.

Dünya ayaklarınızın altından kayıyor… Temkinli olun!

Baskılar

Tanrı Acıkınca - 01/03/2003
1 . Baskı 01/03/2003

Tanrı Acıkınca’da Altay Öktem, şiddetten şizofreniye, kıyametten mikro dünyaya dek uzanan pek çok hayati motifi, çarpıcı, ironik ve edebi bir üslupla bir araya getiriyor. Daha çok underground edebiyat çalışmalarından tanıdığımız Öktem, bu kez dilin ve insani dünyanın sınırsızlığında, insanlar arası ilişkilere, barsak kurtlarının perspektifinden çarpıcı bir eleştiri yöneltiyor.