Etkinlikler > 2017 > Temmuz > Alacakaranlık Dergi Koleksiyoner Festivali

Alacakaranlık Dergi Koleksiyoner Festivali

FB Etkinlik
Sayfası
Google
Haritası

22
Jul

Kadıköy Belediyesi Moda Idea Küçük Moda Burnu Sok. No:1 Caferağa Mah., İstanbul

Saat

16.00

Lokasyon

Moda Idea

1 Temmuz’da 4. Sayısı ile okuyucu karşısına çıkan Alacakaranlık Dergi, son yıllarda ülkemizde de niteliksel ve niceliksel olarak gözle görülür bir artış yakalayan korku sineması üzerine bir dizi etkinlik planlamaktadır.

22 Temmuz 2017 tarihinde Kadıköy Moda Idea’da saat 16.00’da başlayacak olan etkinlik ücretsiz olup, çeşitli stantların yanında, birçok değerli etkinliğe de yaş sınırı olmaksızın yer verecek.

16.00’da başlayacak olan etkinlikte 25 farklı stantta, nitelikli koleksiyon ürünlerine yer verilecektir. Bu ürünler arasında V.H.S, DVD, lobi kartları, sinema afişleri, çizgi roman, figür, plak vb. olacaktır.

18.00’da düzenlenecek olan Çizim Atölyesi’nde ise Alacakaranlık Dergi çizerleri uygulamalı bir workshop’la etkinliğe renk katacaklar.

22.00’da ise günün finali Amerikan korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden John Carpenter’ın unutulmaz filmi “The Fog” (1980) ile yapılacaktır. Açık hava sineması kültürüne uygunluğu, konu ve tematik olarak bireysel korkulardan ziyade toplumsal korkulara hitap etmesi ve sonuç olarak etkinlik kapsamında bir topluluk tarafından izlenecek olması da bu filmi benzersiz kılmaktadır.

Film programının oluşturulması ve takas pazarının organize edilmesi için ekibimiz uzun süredir çalışmakta, bu sürecin çıktısı olan Alacakaranlık Dergi Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi etkinliği ise açık hava gösterim kültürünü ve korku sinemasını bir araya getirmeyi tasarlamaktadır. Böylece korku sinemasına olan ilginin arttırılması ve sinema kültürüne destek olunması amaçlanmaktadır.

Kadıköy’ün geniş kültür kataloğuna eşsiz bir katkı sağlayacak ve ortak ilgi alanlarına sahip farklı grupların geniş katılımıyla gerçekleşecek bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Alacakaranlık Dergi Koleksiyoner Festivali

ETKİNLİK PROGRAMI

  • 00 – 21.30: Koleksiyoner Pazarı

 

Film arşivcileri, çizgi romancılar ve figür koleksiyonerlerini buluşturacak olan takas pazarı, çok sayıda materyalin sunum, satış, paylaşım ve döngüsünü sağlayacak.

 

  • 00 – 21.30: Çizim Atölyesi

 

Alacakaranlık Dergi’nin 2017 Nisan – Temmuz sayılarında çizer olarak katkılarını sunan isimlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan atölye, katılımcıların, derginin ve etkinliğin içeriğine yönelik üretim sürecine dahil olma serüvenini oluşturacak.

 

  • 00 – 00.00: “The Fog” Film Gösterimi ve Kapanış

 

“The Fog” filminin yönetmeni John Carpenter, Amerikan korku sinemasının en önemli yönetmenlerinden birisidir. Kendisi aynı zamanda Slasher türünün de yaratıcısı konumundadır. Önemli filmlerinin başında Halloween (1978) gelmekle birlikte gerek 80’ler konseptine ve etkileyici atmosferini yansıtmasıyla gerekse VHS kültürüne retro bir atıfta bulunmasından dolayı “The Fog”un etkinlikte yer alması önem arz etmektedir.

 

İLETİŞİM:

Adres: Kadıköy Belediyesi Moda Idea                                                  Tel:  0535 825 82 11

Küçük Moda Burnu Sok. No:1

Caferağa Mah., İstanbul

 

Web: www.alacakaranlikdergi.com

Twitter: twitter.com/alacakaranlikd

E-Mail: info@alacakaranlikdergi.com

Instagram: instagram.com/alacakaranlikdergi

Facebook: facebook.com/alacakaranlikdergi