Etkinlikler > 2015 > Kasım > İnteraktif Fantastik Kurgu Atölyesi

İnteraktif Fantastik Kurgu Atölyesi

Pera Eğitim ve Pera Film, Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) işbirliğiyle, Çarlardan Yıldızlara: Fantastik Rus Sineması film programı kapsamında “İnteraktif Fantastik Kurgu Atölyesi” düzenliyor. 21 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek atölye kapsamında katılımcılar Pera Müzesi’nde sergilenen Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan ilham alarak fantastik bir kurgu meydana getirecek.

Pera Müzesi’nde bilimkurgu, folklorik fantezi ve absürdist mizahı kapsayan, yaratıcı bir yönetmenlik geleneğine sahip birçok eğlenceli filmi de içeren Çarlardan Yıldızlara: Fantastik Rus Sineması programı 13 Aralık’a dek devam ediyor.

Pera Film’in bu programı kapsamında fantazya ve bilimkurgu hayranları için 21 Kasım Cumartesi günü saat 14:30’da FABİSAD işbirliğiyle bir fantastik kurgu atölyesi düzenlenecek. Atölyede katılımcılar Pera Müzesi’nin “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisini yeniden yorumlayarak ortaya yepyeni bir hikaye çıkaracak.

“Hayal kurmak özgürleştirir” cümlesiyle 2011’den bu yana fantastik edebiyat alanında sürdürdüğü çalışmalarıyla bilinen Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen atölyenin moderatörlüğünü Kan Muskaları roman üçlemesi ile İsyan Öyküleri kitabının yazarı Hamit Çağlar Özdağ üstlenecek. “İnteraktif Fantastik Kurgu Atölyesi” kapsamında öncelikle Pera Müzesi’nin “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisi rehber eşliğinde gezilecek. Serginin gezilmesinin ardından tüm katılımcılar ile birlikte sergiden yola çıkarak interaktif bir şekilde keyifli bir fantastik kurgu yaratılacak.

21 Kasım Cumartesi günü saat 14:30-17:30 arasında düzenlenecek olan atölye 15 yaş ve üzerindeki herkese açıktır. Kontenjan sınırlıdır. Biletler Biletix’ten temin edilebilir.

İnteraktif Fantastik Kurgu Atölyesi