Haberler > 2013 > Kasım > ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ/2

ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ/2

Anadolu Korku Öyküleri II
Künye Bilgileri

7 yıl önce, 6 genç yazarımız, bastığımız topraklarda, soluduğumuz havada, bildiğimiz mekânlarda yaşanan, anlatılan öyküleri yazıya dökmeye karar verirler ve ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ çıkar ortaya. Anadolu toprakları, fısıldadığı binlerce söylenceyle malzeme verir yetenekli kalemlere. Maden o kadar verimlidir ki tek kitap yetmez “korku”yu barındırmaya; ikinci kitap çıkagelir 2013’te.

Çocukluğumuzdan anımsadığımız korku sahneleri vardır. Ya bir kitapta okuyup gözümüzde canlandırmış ya da bir filmde seyredip zihnimize kazımışızdır. Bizi etkilemiştir; karanlık korkumuzu, yalnızlık korkumuzu besleyip büyütmüştür. Yıllar sonra da anımsarız: Belki tek karelik patlayıp sönen bir flaş; belki keskin tiz bir çığlık olarak katılır gündelik yaşamımıza. Dolunay geceleri, kurt adam dişleri, vampir gözleri malzeme oluşturur kâbuslarımıza.

Yine de çok “tanıdık” değildir bu “korku”. Kurgusunda, tınısında, renginde, kokusunda, sesinde, nefesinde bir yabancılık, bir uzaklık vardır. Benliğimize katmayız, iliklerimize işlemez, küçümseyebiliriz onu; hatta dalga geçebiliriz bu korkuyla. Çünkü “bizden” değildir; yolumuza çıkmayacaktır, başımıza gelmeyecektir…

, , , , , ve ’in kaleme aldıkları öykülerden oluşan bu ikinci cilt raflardaki yerini almaya başlamışken İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı, Bilgi Yayınevi standından da temin edilebilir. Ayrıca 5 Kasım 2013 Salı günü saat 14:00′da yine aynı yerde imza günü düzenlenecektir.

Kapak görselini, ilk ciltte de olduğu gibi Engin Deniz Erbaş hazırladı.

ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ/1 (Laika yayıncılık, Ekim 2006, İstanbul),

ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ/2 (Bilgi Yayınevi, Kasım 2013, Ankara),

 

 

ANADOLU KORKU ÖYKÜLERİ/2