Haberler > 2013 > Ocak > “Tanrı Acıkınca” Çıktı

“Tanrı Acıkınca” Çıktı

Altay Öktem’in kaleme aldığı, ilk baskısı 2003 yılında yayımlanan “Tanrı Acıkınca” yakın zamanda Marjinal Kitaplar’dan çıktı!

Tanrı Acıkınca
Künye Bilgileri

Kitapta şiddetten şizofreniye, kıyametten mikro dünyaya uzanan pek çok hayali motifi, çarpıcı, ironik bir üslupla bir araya getiriyor. Dilin ve insani dünyanın sınırsızlığında, insanlar arası ilişkilere, bu kez bağırsak parazitlerinin perspektifinden bakarak dünyaya çarpıcı bir eleştiri yöneltiyor.
Aniden gri dokular büyük bir gürültüyle sarsılmaya başladı. Oğlu korkudan sapsarı kesilmişti. Onu yatıştırmak için güçlükle kolcuklarını üstüne dolayıp “Korkma” dedi Shigella. “Birazdan bu sarsıntı geçer. Tanrı acıktığında hep böyle olur zaten!”

“İkimiz de gerçeği biliyoruz…” diye söze başladı Serap. “Giardia haklıydı. Beyne ulaştı ve kendi evreninin, kendi tanrısının gizemini çözdü. Ama farkına varamadığı bir gerçek vardı: Tanrı acıkınca hepimiz ölüyoruz, bu doğru. İç içe geçen, birbirinin tanrısı olan bütün organizmalar ölüyor. Ama tanrı doyunca… Tanrı doyunca yaşam yeniden başlıyor!

Dünya ayaklarınızın altından kayıyor… Temkinli olun!

Düzeltisini Ezgi Ergenel üstlendi ve illüstrasyonunu Çağdaş Kubilay hazırladı

“Tanrı Acıkınca” Çıktı