Hakkında > Üyeler > Ali Ceyhun Çelikman

Ali Ceyhun Çelikman

Yazar

Ali Ceyhun Çelikman

1988’de İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Eğitim hayatı süresince başarılı ve disiplinli bir öğrenci olmakla birlikte, okuldan arta kalan zamanlarında ve yaz tatillerinde çalışarak, iş hayatı ve çalışma şartları konusunda iyi bir deneyim elde etti. Edindiği her bir iş tecrübesini, takip ettiği ulusal ve çok uluslu kaynaklardaki “Doğaya ve Tüm Bireylere Saygılı Toplum”, “Mutlu Toplum”, “İdeal Devlet”, “Cenneti Bu Dünyada Yaşama” “Adil Çalışma Şartları” ve “Paydaşlara Eşit Yaklaşım” fikirleriyle pekiştirerek, günümüzde geçen gerçekçi bir ütopya yazdı. “Gaipya Cumhuriyeti” adını verdiği bu eser, Haziran 2015’te Minval Yayınlarından yayınlandı. Eserinin bilinen Türk Ütopyaları arasında anılması ve değerlendirilmesi için azimle çaba göstermekte ve bu alanda araştırma yapan uzmanlarla sürekli fikir alışverişinde bulunmaktadır.

Yaratıcı hayaller kurmak ve bu hayalleri gerçekleştirmek üzere takıntı ve saplantı derecesinde tutkulu olan Ali Ceyhun, ütopya, distopya ve bilimkurgu eserlerde zikredilen ileri teknoloji ve yenilenebilir enerjilere yatırım yapabilmek, yeni ürünler/yeni eserler ve teknolojiler meydana getirebilmek için, 2016 yılında da kendi şirketini kurdu.

Aynı zamanda iyi ve dikkatli bir okur olmasını profesyonel anlamda kullanabilen yazar, yeni eserlerin yazım aşamasında ihtiyaç duyduğu “okur gözüyle okuma”, “konsept danışmanlığı”, “içerik matematiğinin tutturulması”, “olay kurgusunun doğru hazırlanması” gibi hususlarda, okurun/izleyicinin karşısına, eserin en lezzetli haliyle gelmesi açısından katkı sağlamaktadır.

Gaipya Cumhuriyeti’nin ardından bu kitapta tasvir edilen ülkenin, öncesi ve sonrası ile benzer ve farklı türlerde yeni eserler meydana getirme çalışmalarını sürdürmektedir.