Hakkında > Üyeler > Burak Bayülgen

Burak Bayülgen

Müzisyen, Yazar

9 Haziran 1983’te İstanbul’da doğan Burak Bayülgen yedi yaşında korku filmleriyle tanıştı.İlkokulda hayallerinde korku sinemasını meslek edinip Freddyler ve Jasonlar ile iç içe bir hayat düşleyerek bir kaçış yaşayan Burak aynı zamanda ironik bir şekilde Walt Disney klasiklerine de ilgi duydu. Lisansını ve yüksek lisansını Sinema-TV üzerine tamamladıktan sonra en çok yapmak istediği işe yani yazı yazmaya koyuldu. Yazı hayatına Çanakkale Olay Gazetesinde başladıktan sonra sıra ile Memleket Haber ve Korku.org sitesinde yazmaya devam ederken çok yakın bir arkadaşının da tavsiyesi ile Karga Mecmua’ya başvurdu ve aradan üç buçuk sene geçti, halen Karga Mecmua’da aylık incelemeler ve denemeler yazıyor. Bir sene konservatuvarda yarı zamanlı opera /şan bölümüyle de haşır neşir olmuş olması Burak’a film müzikleri yapma şansını da doğurdu. Pek çok öğrenci/festival filminin müziklerini yapan Burak en hüzünlü filme bile korku temalı müzikler yaparak tepkiler alsa da mutlu ve huzurludur. 2009′da en büyük idolü Michael Jackson’ın ölümü ile derin bir hüzne bürünen Burak, çocuklar için yazdığı ilk kitabı olan Sina’nın Sihirli Resmi’nin yayınlanışıyla teselli buldu.

Şu an On8 TV bünyesinde senaryo ve metin yazarlığı yapan Burak Bayülgen çocuklar için de yazmasına rağmen korku sanatları üzerine incelemeler yazmayı bırakmamak için and içmiştir.

Sahip Olduğu Basılı Yayınlar

Centilmen Uyku


Burak Bayülgen

Centilmen Uyku

Yayıncı : Koyu Kitap Roman : Fantastik Çocuk

Katkıda Bulunduğu Eserler

FABİSAD Almanak 1
2015


39 Kişi

FABİSAD Almanak 1

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi, Öykü Kitabı : Bilim Kurgu, Fantastik Çocuk, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim, Polisiye, Yeraltı Edebiyatı

FABİSAD Almanak 2016
2


41 Kişi

FABİSAD Almanak 2016

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

FABİSAD Almanak 2017
3


39 Kişi

FABİSAD Almanak 2017

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Dergi, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

Alacakaranlık Nisan 2017
1. Sayı


12 Kişi

Alacakaranlık Nisan 2017

Yayıncı : Velespit Yayınları Dergi : Korku Gerilim