Hakkında > Üyeler > Ege Görgün

Ege Görgün

Çevirmen, Editör, Yazar

1972, Kocaeli olan Ege Görgün 1995 yılında girdiği medyada bugüne dek pek çok yayın grubunun çeşitli mecralarında farklı pozisyonlarda görev aldı.

Dergilerde yayın yönetmeni (Max, Milliyet Kardeş, Beşiktaş, Erkekçe, Goal) editör (Haftalık, Esquire) ya da yazar (AD Net, T3, FourFourTwo vs.) olarak; gazetelerin haftasonu eklerinde köşe yazarı, sinema yazarı, müzik yazarı ya da kitap sayfası yazarı (Milliyet, Vatan, Akşam) olarak; internet portallarında yine yayın yönetmeni ve yazar (E-kolay, Veezy.com, Goal.com) olarak; TV kanallarında yorumcu, danışman ve program editörü (TRT, Bloomberg HT) olarak çalıştı. 1990’ların ikinci yarısından bu yana çok sayıda çizgi romanın (Hellboy, Zagor, Teks, Nathan Never, Martin Mystere, Dylan Dog) ve çocuk dergisinin/kitabının (Casper, Maske, Herkül, Star Wars, Power Rangers, Hotwheels, Ben10) editörlüğünü ya da çevirmenliğini üstlendi. Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde (Adam Öykü, Gösteri, Düşler, Yazıyor) yayımlanan Görgün’ün bir bilimkurgu öyküsü de 2003’de Okuyanus yayınlarından çıkan Gelecek Öyküler derlemesinde yer aldı. Bugüne kadar 3 uluslarararası sinema festivalinde jüri üyeliği yaptı.

Aynı zamanda Sinema Yazarları Derneği ve Çizgi Roman Derneği üyesi olan Görgün tüm külliyatını 1 Ocak 2008’de hayata geçirdiği ve başka yazarların da katkıda bulunduğu www.tersninja.com blogunda paylaşıyor.

Sahip Olduğu Basılı Yayınlar

Cinbaz


Ege Görgün

Cinbaz

Yayıncı : Marjinal Kitaplar Roman : Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

GIO
2014

ÖYKÜ KİTABI
ADAYI

Katkıda Bulunduğu Eserler

FABİSAD Almanak 2017
3


39 Kişi

FABİSAD Almanak 2017

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Dergi, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim