Arşiv > Kişi Liste > Emre Yücelen

Emre Yücelen

https://emreyucelen.com

Emre Yücelen ; Adapazarı- Sakarya doğumlu. Müzik ile ilk tanışması ortaokul yıllarında babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ‘’ETWOX’ u kurdu. İlk besteleri bu yıllara dayanır.

1996-2004 İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi mezunu.Gitar,Piyano,Bağlama, Ud ve Ney çalıyor.

Prof. Dr. Aleaddin Yavaşça, Prof. Dr. Can Etili, Yücel Paşmakçı, Prof. Dr. Selahattin İçli, Süleyman Şenel ve Erol Uras … gibi bir çok değerli müzik ustaları ile çalıştı.

2004 Yılından itibaren Oyun Yapım Firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen ;İstanbul Kıyamet Vakti, I Can Football, Süper Can gibi online oynanan İlk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı. Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümlerinde yer alan remixler , sanatçı dostlarına verdiği besteler, jingle çalışmaları vardır.

2007 yılında İstanbul Camileri Ve Müezzinleri isimli arşiv bir cd projesine imza attı. Türkiyede ilk olarak yapılan projede : İstanbuldaki 17 camide farklı müezzinlerle , farklı makamlarda , orjinal cami akustiğinde ezan kayıtları yaptı.

2002 yılından bugüne internet üzerinde eğitim veren Muzikdersi.com ,Sandersi.com ‘u kurarak bir çok genç müzisyene bilgi paylaşımında bulundu. Müzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi..

15 seneyi aşkın süredir profesyonel Vokal Koçluk ve Aranjörlük yapmaktadır.

Albümler  :

İlk albümü ‘Kelebek’ 2010

Maxi single’ı ‘Mutluluk Köyü’ 2012

Maxi Single ‘Şeker Pembesi’ 2014

İkinci Albümü ‘İstanbul Gibidir Aşk’ 2015

Remix Şarkılarından oluşan 3. Albümü ‘Remix’ 2015

Katkıda Bulunduğu Eserler

Kayıp Armağan


3 Kişi

Kayıp Armağan

Yayıncı : Sobee Stüdyoları Animasyon : Fantastik Kurgu