Hakkında > Üyeler > Kadim Gültekin

Kadim Gültekin

İnternet Yayıncısı, Yazar

http://www.kadimgultekin.com

“Yerli fantastik edebiyat yazarı ve internet yayıncısı.

Türkiye’de fantazi, korku, gerilim, bilimkurgu gibi türlerin gelişimine destek vermek için kurulan Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü’nün yöneticiliğini yapıyor 2007 yılından beri. (www.xasiork.org)

Aynı kulübün 2006’da düzenlediği roman yarışmasında “HAYALET AŞK” isimli eseri ile birincilik ödülü aldı. Romanı 2007 yılında yayımlandı. (http://www.kadimgultekin.com/hayaletask.html)

Ölümsüz Öykü Kulübü’nün sonraki yıllarda düzenlediği öykü ve roman yarışmalarını organize etti. Bazılarında jüri üyesi olarak yer aldı.

2008 yılında, fantastikedebiyat.com sitesinin hazırladığı “BULUT DENİZİ ÜZERİNDE BİR GEZGİN” isimli ortak çalışmaya, “Türk Fantastik Edebiyatı” isimli bir yazısıyla katıldı. Bu yazısında yerli fantastik edebiyatın geldiği noktaya dair birtakım çıkarımlarda bulundu.

Aynı yıl ikinci romanını yazdı ama okul bitirme, iş bulma serüveni nedeniyle hem romanın düzeltmelerini yapamadı hem de yazmaya ara vermek zorunda kaldı.

Ölümsüz Öykü Kulübü’nün bazı e-kitaplarında öyküleri yayınlandı. Bir dönem kulübün e-dergi çalışmalarını yürüttü.

AZ EDEBİYAT isimli yerel bir derginin birkaç sayısında fantastik edebiyata dair yazılar yazdı.

2009 yılında Kocaeli Kitap Fuarı’nda “Türk Fantastik Edebiyatı’nın Gelişimi ve Geleceği” isimli panelde konuşmacı olarak yer aldı.

2010 yılında çok yazarlı bir mizah kitabı olan “ÖĞRENCİLİĞİN KİTABINI YAZDIK ÜSTELİK KOPYA DA ÇEKMEDİK!” isimli eserde, öğrenciliğe dair komik ansiklopedik bilgilerle yer aldı.

2011 yılında 3. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yine fantastik edebiyata dair bir konuşma yaptı.

Yerli fantastik kitapların tanınırlığını artırmak için www.turkfantastikedebiyati.com sitesini kurdu. Burada Türk yazarların kitaplarına incelemeler yazıyor ve söyleşiler, haberler yayınlıyor.

10 – 14. Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenen Ankara Öykü Günleri’nde “Günümüz Fantastik Edebiyatı ve Öykücülüğü” isimli bir konuşma yaptı.

Ölümsüz Öykü Kulübü eski üyeleri ile birlikte, yeni bir edebiyat, kültür ve sanat oluşumu olan “Ölümsüz Öyküler”i kurdu. (www.olumsuzoykuler.com)

Yerli fantastik edebiyatı geliştirme yönündeki çalışmalarına halen devam etmekte…

Sahip Olduğu Basılı Yayınlar

Zaman Oyunları


Kadim Gültekin

Zaman Oyunları

Yayıncı : Kent Kitap Roman : Fantastik Kurgu

Katkıda Bulunduğu Eserler

FABİSAD Almanak 1
2015


39 Kişi

FABİSAD Almanak 1

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi, Öykü Kitabı : Bilim Kurgu, Fantastik Çocuk, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim, Polisiye, Yeraltı Edebiyatı