Hakkında > Üyeler > Koray Sarıdoğan

Koray Sarıdoğan

Yazar

1987, Ankara doğumlu.

Lisansını ÇOMÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı bilim dalında tamamladı. Yüksek lisans tezini Ahmet Midhat Efendi’nin Dağarcık adlı Osmanlıca matbu dergisinin çeviriyazısı ve analizi üzerine yaptı.

Çeşitli mecralarda freelancer olarak yazarlık ve editörlük yapıyor. Pulbiber Dergi, 221B Dergi, Mylos Kitap, Labirent Yayınları ve Yayıncılık Laboratuvarı markalarını kapsayan Mylos Yayın Grubu’nun ve belgeselci-fotomuhabir Coşkun Aral’ın sosyal medya editörlüğü, halen devam ettirdiği işler arasında.

2010’da kişisel blogu olarak açtığı ve şimdilerde kültür-sanat-edebiyat haberleri ve eleştirilerini yayınlayan “KalemKahveKlavye.com”da editörlüğe ve yazarlığa devam ediyor. Ayrıca polisiye dergi 221B’deki Mavi Büro sayfasında polisiyenin okültizm-mistisizm ve gerilimle ilişkisine dair araştırma/inceleme yazıları yazıyor.

2014’te Pozitif Yaşam Derneği ile Esen Kitap işbirliğinde hazırlanıp yayımlanan “Bana Bi’ Şey Olmaz-HIV Pozitif Öyküler” kitabında “Beni Sen Kurtaramazsın” adlı öyküsüyle yer aldı.

2015 yılının Mart ayında Esen Kitap etiketiyle yayımlanan mistik/saykedelik roman “Kadran Kadraj” yazdığı üçüncü, çöpe atmayıp yayımladığı ilk romanı.

Şimdilerde ikinci romanını yazıyor.

Evli ve iki kedi babası…

Katkıda Bulunduğu Eserler

FABİSAD Almanak 2016
2


41 Kişi

FABİSAD Almanak 2016

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim

FABİSAD Almanak 2017
3


39 Kişi

FABİSAD Almanak 2017

Yayıncı : Entropol Kitap Çizgi Roman, Dergi, Makale, Öykü Antolojisi : Bilim Kurgu, Fantastik Kurgu, Korku Gerilim