Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 8 Yaşında

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 8 Yaşında

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 8. Yaşında “Ubor Metenga Öyküleri”ni Ağırlıyor!

 

Dokuz yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Kayıp Rıhtım edebiyat portalının en önemli projelerinden biri olarak gösterilen Aylık Öykü Seçkisi geçtiğimiz haziran ayında 8. yaşına bastı. Seçki her ay bir tema belirliyor ve o temada öykü seçkileri derliyor.

Yıl dönümlerinde düzenlediği özel sayılarla da dikkat çeken Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, daha önceki yıllarda Türk Mitolojisinin Unutulanları, Dede Korkut Öyküleri, Kaptan Buzdağı Öyküleri gibi dosyalar hazırlamıştı.

  1. yıl dönümünü de es geçmeyen Seçki, Oğuz Atay’ın önemli öykülerinden Korkuyu Beklerken’de bahsi geçen gizli bir örgütü konuk etti sayfalarında: Ubor Metenga’yı.

Ubor Metenga teması her yanıyla Öykü Seçkisi için yaratılmıştı. Oğuz Atay, “Korkuyu Beklerken” boyunca karakteriyle birlikte sayısız paranoyanın içinde örgütün gizemini çözmeye çalışırken bizlere harika zenginlikte bir malzeme veriyordu: Bilinmezliğin büyüsünü.

15 yazar, işte bu bilinmezlikle dolu örgütü en baştan yorumladı. Kısaca, herkes kendi Ubor Metenga macerasını anlattı, diyebiliriz. Bu maceralar sırasında Metenga şekilden şekle girdi, fantazyanın bütün imkânları Öykü Seçkisi için harman edildi.

Bu harika öykülere Halil Ural’ın usta parmaklarından çıkan kapak görseli eşlik etti.

Öykü Seçkisi’nde gelecek ayın teması “Yarasa”. Öykülerinizi 15 Temmuz 2017’ye kadar oykuseckisi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Site: http://oykuseckisi.com/

Facebook: https://www.facebook.com/oykuseckisi/

Twitter: https://twitter.com/oykuseckisi