GİO ÖDÜLLERİ 2018’E BAŞVURULAR BAŞLADI!

GİO ÖDÜLLERİ 2018’E BAŞVURULAR BAŞLADI!

Daha önce Öykü Kitabı dalında başvuru ayrıntılarını açıkladığımız GİO Ödülleri 2018’de Yayımlanmamış Öykü, İllüstrasyon ve Çizgi Roman kategorilerinde dallarında da başvuru alımına başlıyoruz.

GİO Ödülleri bu sene Aralık ayındaki törenle sahiplerini bulacak. Törenle ve ödüllerle ilgili detaylar daha sonra duyurulacaktır.

Her yıl olduğu gibi hayal gücü, GİO adaylarıyla birlikte olsun!

 

YAYIMLANMAMIŞ ÖYKÜ BAŞVURU KOŞULLARI:

Son Başvuru Tarihi: 25 Eylül 2018

Yazarların dosyalarını bu tarihe kadar gioodulleri@fabisad.com adresine göndermeleri gerekiyor.

Öykü Uzunluğu: En fazla 3.000 kelime

Katılım Şekli: Öykü kategorisinde herhangi bir tema sınırlaması yoktur. Aday öykü fantastik, bilimkurgu ya da korku türlerinde olmalıdır. Fantastik edebiyat tanımına büyülü gerçekçilik, şehir fantazyası, diyar fantazyası, tarihsel fantazi, masal gibi alt türlerin tümü dahildir.

Her yarışmacı bir öykü ile katılabilir. Eser Türkçe olmalıdır.

Öykü Word dosyası olarak gioodulleri@fabisad.com adresine gönderilecektir. Yarışmaya katılmak için 2 dosya teslim edilecektir. Dosyaların aynı e-postada 2 ayrı ek olarak gönderilmesi gerekmektedir.

 • Birinci dosyada, öykünün üzerine yazar tarafından belirlenmiş, içinde en az 1 rakam olan bir “rumuz” yazılacaktır. Öykülerin üzerinde kesinlikle yazar ismi belirtilmeyecektir. Dosya adı olarak öykü adı ve “rumuz” verilmelidir. Örneğin öykünün adı “FABİSAD” ise “FABİSAD-Rumuz1” olarak adlandırılmalıdır.
 • İkinci dosya, yazarın ismini, e-posta adresini, telefon numaralarını ve rumuzunu içermelidir. Dosyanın adı sadece “rumuz” olmalıdır. Örneğin seçilen rumuz “FABİSAD1” ise dosya adı “FABİSAD1” olmalıdır.

Esra Ertan, Göktuğ Canbaba, Merve Çay, Murat S. Dural ve Sakine Akgül’den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek öyküler arasından dereceye girenler ödül töreninde duyurulacaktır.

İLLÜSTRASYON BAŞVURU KOŞULLARI:

Son Başvuru Tarihi: 25 Eylül 2018

İllüstrasyonların bu tarihe kadar gioodulleri@fabisad.com adresine gönderilmesi gerekiyor.

İllüstrasyon kategorisinde herhangi bir tema sınırlaması yoktur; çizimlerin fantastik, bilimkurgu ya da korku türlerine dahil olmaları yeterlidir. Her yarışmacı en fazla iki illüstrasyon ile katılabilir.

İllüstrasyon Formatı ve Büyüklüğü: JPEG formatında, en fazla 5 Mb büyüklüğünde.

Katılım Şekli:

 • İllüstrasyonların üzerine, sahibi tarafından belirlenmiş, içinde en az 1 rakam olan bir “rumuz” ve illüstrasyonun ismi yazılacaktır. İllüstrasyonların üzerinde kesinlikle sahibinin adı veya soyadı belirtilmeyecektir.
 • İllüstrasyon ile birlikte sahibinin ismini, e-posta adresini, telefonlarını ve rumuzunu içeren ikinci bir dosya gönderilecektir (Dosyaların tek e-postada, iki ayrı ek halinde gönderilmesi gerekmektedir). Bu dosyanın adı sadece “rumuz” olmalıdır. E-postanın konusuna “GIO2016 İllüstrasyon” yazılmalıdır.

Eren Arık, Gülbike Berkkam, Kutlukhan Perker, Melike Acar ve Yıldıray Çınar’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek illüstrasyonlar arasından dereceye girenler ödül töreninde duyurulacaktır.

ÇİZGİ ROMAN BAŞVURU KOŞULLARI:

GİO Ödülleri 2018’de, “çizgi roman” kategorisinde yarışacak kitapların çizer veya çizer adına yayıncısı tarafından 31 Ağustos 2018 tarihine kadar duyuruda belirtilen adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Ödül, 2018 yılı sonunda, daha sonra bildirilecek tarih ve yerde düzenlenecek törenle sahibine verilecektir.

Aday çizgi romanlar tür olarak; fantastik, korku veya bilimkurgu tarzlarından en azından birinin temel gereklerini karşılamalıdır.

Katılım Şartları:

 • Çizgi romanın türü bilimkurgu, fantastik ve korku alanlarında olmalıdır.
 • Kitabın ilk olarak Ocak 2016 – Haziran 2018 tarihleri arasında yayımlanmış olması gerekmektedir.
 • Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.
 • Çizgi roman, Türkçe yazılmış ve yayımlanmış; söz konusu yıllar içinde Türkiye’de faaliyet gösteren bir yayınevi tarafından basılmış olmalıdır.
 • Kitapların 5’er adet kopyasının belirtilen adrese kargo veya kurye yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. Kitaplar iade edilmeyecektir.
 • Postadaki gecikmelerden ve kaybolmalardan FABİSAD sorumlu değildir.
 • Çizerin ve yayıncısının iletişim bilgileri de gönderiye eklenmelidir.
 • 31 Ağustos 2018’den sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular için Teslim Adresi:

Ömer Avni Mah. Emektar Sok. No: 18 34427 Gümüşsuyu – İstanbul adresine Merve Çay adına gönderilmesi rica olunur. Danışma: E-posta: gioodulleri@fabisad.com